Коневъдството няма повече мистерия

ОРГАНИЗАЦИИ, В КОИТО МОЖЕ ДА СЕ УПРАЖНЯВА ПРОФЕСИЯТА И ВИДОВЕ ДЛЪЖНОСТИ:

Според информацията, качена на сайта на Министерството на земеделието и горите, най-популярните сред тях са: Арабска порода, Чистокръвна английска порода, Източнобългарска порода, Дунавска порода, Плевенска порода, Тракененска порода, Хановерска порода, Рисисти породи, Тежковозни породи, Шотландско пони, Хафлингер, Аборигенни породи – Каракачански и Делиормански кон.

Делиорманският кон се среща в района на Североизточна България.

Възможни контакти – Работникът в животновъдството работи с други работници, с ветеринарни лекари, осеменители, собственици на фуражи и на машинотракторен парк, поземлени комисии, финансовокредитни институции, мениджъри и други.

„Също така в Закона за собствеността и ползването на земеделската земя е записано, че всички коне имат право на пасища, но спортният кон няма тези права. Тези коне също имат нужда от сено и слама", посочи проф. Бързев и допълни: „В България има само една база за конен спорт, която се самоиздържа и това е базата в Ихтиман.

Езда, коне

В конна база “Тракиец” всеки желаещ може от отблизо да се запознае с тази порода.

Техническото съхранение или достъпът са необходими за легитимната цел да се съхраняват предпочитания, които не са поискани от абоната или потребителя.

Използват се като средство за предотвратяване на заболявания, както и за да компенсират липсващите вещества в организма. За хранене на конете се използват

Конете Коневъдство от Хановерска порода се отличават с крупни размери, хармонично телосложение, леки движения и спокоен темперамент. В страна коне от тази порода се развъждат в Тракийския университет в гр.

Нова система за почистване на конюшната от тор излиза на пазара в...

Учебната програма по дисциплината “Коневъдство” дава теоретичните постановки по отношение на произхода на коня и породното разнообразие.  Особено внимание е отделено на екстериорната преценка и съществуващите недостатъци. Подробно са разгледани и въпросите за спецификата при селекцията, размножаването, тренинга и изпитванията. Застъпени са и основни въпроси от областта на храненето, развъждането и технологиите на отглеждане на различни категории коне, използвайки знанията, придобити по съответните фундаментални дисциплини.

Това е най-масово използваната порода за дисциплините на конния спорт в България.

Каракачанският кон е характерен за планинските райони и популацията му е концентрирана главно в Стара планина, Родопите, Рила и Пирин.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Коневъдството няма повече мистерия”

Leave a Reply

Gravatar